Je to marný, je to marný, je to marný přehled

Je to marný, je to marný, je to marný https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426795/bmid_je-to-marny-je-to-marny-je-to-marny-jZi-426795.jpg 5 4 4

Dialog Kamily Moučkové a Marty Kubišové o profesních kariérách, normalizaci, mlčení a vzdoru, Chartě 77, Václavu Havlovi, pražské kavárně, Miloši Zemanovi, naší minulosti i současnosti zachytili zkušení publicisté a pedagogové DAMU Vlastimil Ježek a Zdeněk A. Tichý. Publikace vychází k třicátému výročí listopadu 1989, v jehož průběhu se obě statečné dámy vrátily na pódia i televizní obrazovky, odkud je komunistický režim po srpnové okupaci vystrnadil. Zapomněl na ně ale málokdo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Je to marný, je to marný, je to marný. Přihlašte se a napište ho.

Renatka11
07.05.2023 5 z 5

Rozhovor dvou mimořádně silných a inspirativnich žen, které sehrály v historii naší země významnou roli a které se přesto upřímně brání označení Ikona nebo legenda. Zajímavá nahlédnutí do jejich životů a vzpomínání na jejich rodiče, manžele, děti, přátele a kolegy skvěle doplňují dobové citace z Rudého práva, schůzí UV KSČ, Charty 77, Několika vět a dalších souvisejících zdrojů. Výborné čtení!

natynka21
16.11.2021 5 z 5

Moc pěkně a poutavě napsaná kniha o životních příbězích dvou žen, které jsou neodvratitelně spojené s československou kulturou a kterým "normalizace" učinila přítrž v jejich kariérách. Kniha se postupně dotýká všech etap jejich života a to jak toho veřejného, tak i soukromého a odhlauje tyto dvě "ikony" boje proti komunismu jako velice milé a skromné dámy. Škoda, že kniha není delší, četla se jedním dechem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Je to marný, je to marný, je to marný v seznamech