Jazyk grafického designu přehled

Jazyk grafického designu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159930/jazyk-grafickeho-designu-159930.jpg 5 2 2

Základní učebnice zásad grafického designu, z níž lze znovu a znovu čerpat stěžejní informace, inspiraci i praktické rady. Otiskuje díla řady vysoce úspěšných a renomovaných tvůrců z celého světa a líčí, jak při své práci používají elementy a principy grafického designu. Pohledem na grafické práce nadaných studentů i profesionálních designérů předkládá názorné, snadno zapamatovatelné a inspirativní návody a nástroje, užitečné pro začínající studenty designu, mladé profesionály v počátcích kariéry i dlouholeté zkušené grafiky. Součástí každé z dvaceti šesti kapitol, malé pocty anglické abecedě, je rozbor některého z klíčových historických děl grafického designu, ilustrující probíraný prvek či princip a jeho význam. Z kapitol jako Bod, Linie, Plocha, Světlo, Barva, Rovnováha, Kontrast nebo Proporce se skládá celý grafický slovník, s jehož pomocí lze promlouvat obrazem a vkládat do děl vizuální komunikace bohaté významy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jazyk grafického designu. Přihlašte se a napište ho.

OuFistle
27.09.2020 4 z 5

Dosti strohé, některá témata a pravidla jsou neměnná a drží se po desítky, ba ne stovky let, ale většina vizuálních příkladů v knize, a tak to ve fenomenologii grafického designu bývá, je zastaralá, i když se jedná pouze o osm let starou knihu. Co se mi ale opravdu líbilo, bylo prokládání historických návrhů ať už plakátů nebo písem (Art deco plakáty, prostorové názory generace Bauhausu, písmo Univers, Zlatý řez a třetinkové pravidlo) a jejich konfrontace s díly jednadvacátého století obklopeném nepopsatelně ohromným arsenálem pro zjednodušení práce v daném oboru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jazyk grafického designu v seznamech

v dalších seznamech1x

Autorovy knížky