Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil přehled

Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56915/jara-cimrman-genius--56915.jpg 5 27 27

Unikátní obrazová publikace, snad alespoň částečně nahrazující Mistrův vytoužený pomník z bílého mramoru, komplexně mapuje mnohovrstevnatou geniální osobnost Jára Cimrmana a představuje jej jako divadelního principála, filmaře, hudebního skladatele, filozofa, pedagoga, vynálezce, cestovatele, sportovce, historika, lékaře, kriminálníka i kriminalistu a konečně i jako milovníka. Jak je všem cimrmanologům známo, vytouženého pomníku z bílého mramoru se Mistr doposud nedočkal. Budiž mu tedy alespoň malým závdavkem tato unikátní obrazová publikace představující našeho zneuznaného českého velikána ze všech známých i neznámých stránek jeho mnohovrstevnaté geniální osobnosti: jako divadelního principála, filmaře, hudebního skladatele, filosofa, pedagoga, vynálezce, cestovatele, sportovce, historika, lékaře, kriminálníka i kriminalistu a konečně i jako milovníka. Na stránkách naší knihy se bude moci čtenář s mistrem setkat téměř osobně a to nejen prostřednictvím množství nově objevených a doposud nezveřejněných fotografií a ilustrací, ale především díky téměř 30 jedinečným dobovým dokumentům, které zná každý nadšený cimrmanolog zatím pouze z vyprávění a už hoří, co teprve, až je spatří? Mistrovy vlastnoruční poznámky a črty, nákresy geniálních vynálezů, ojedinělé notové záznamy, dokonalé plánky, podrobné mapy, dobové brožury a mnoho dalších jedinečných artefaktů, které konečně spatřují světlo světa tak, jak by si to Jára Cimrman jistě přál: totiž pod jeho jménem a v seriózní knize (s téměř koženou vazbou). Kniha například obsahuje: náčrt půdorysu legendární chalupy Evžena Hedvábného pohlednice s Cimrmanovou slavnou autobustou brožuru ke snadnému pochopení Cimrmanovy teorie poznání pytlík od mouky s prvním dochovaným rukopisem básně Školákovo trápení náčrt slavného čakovického praku dobové foto Cimrmanovy matky – vídeňské operetní zpěvačky Marlén Jelinkové železniční mapu s vyznačením místa Cimrmanova vykolejení u staničky Středoplky CD – Zvuková kronika divadla Járy Cimrmana. Kniha Jára Cimrman – génius, který se neproslavil autorů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a Jaroslava Weigela, byla pokřtěna ve čtvrtek 10. 6. 2010 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. 1 CD + 16 vlepených kapes s 29 dokumenty.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil. Přihlašte se a napište ho.

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Dobrá kniha plná fotografii

1amu
28.03.2018 5 z 5

Má bible, ze které často čerpám, protože Největší Čech je opravdu největší - ať se to potentátům líbí nebo ne. Oni ho mohou vyškrtnout z "podivné" ankety, ale národ ví své !
Je i jakýmsi bye-bye Ladislava Smoljaka se svými příznivci. (+2010)
A jestlipak víte, že našeho Járu kopírovali i Holanďané ? Přizpůsobili vyhlášení samostatnosti svých ostrůvků v Karibiku (10.10.2010) ?
Viz: Panovníci, politici a vojevůdci, by měli myslet nejen na to, co svými činy způsobí v dějinách, ale i na žáky, kteří se o tom budou muset posléze učit. Pro důležité akce, které vejdou do historie, by měli volit zapamatovatelná data....

Miliarda
30.01.2018 5 z 5

Pro milovníky díla největšího českého génia je četba této knihy takřka povinností. Jedná se o jakýsi ucelený náhled do života Járy Cimrmana, který rozhodně vykouzlí každému čtenáři úsměv na tváři. Pakliže jste zhlédli všechny Cimrmanovi hry, nenajdete v knize takřka žádné nové informace, přesto však má pro kniha pro svoji originalitu a strukturu co nabídnout. Pokud bych chtěl simplifikovat, řekl bych, že se jedná o jakýsi "best of" z Cimrmanových her, ovšem tento popis by nebyl zcela přesný. Množstvím dokumentů, které se v knize nacházejí je totiž "obyčejná četba" posunuta na zcela jinou úroveň a každý jednotlivý dokument má svojí vlastní přidanou hodnotu a milci Járy Cimrmana tuto přidanou hodnotu zajisté ocení. Pokud humor DJC zbožňuje tě jako já, koupí této knihy rozhodně neprohloupíte, ba naopak.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jára Cimrman – Génius, který se neproslavil v seznamech

v Právě čtených2x