Jantarová komnata přehled

Jantarová komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368401/bmid_jantarova-komnata-TmE-368401.jpg 4 45 45

Jednou z neobjasněných záhad druhé světové války je krádež unikátní Jantarové komnaty. Právě touto událostí se zabývá kniha Heinze G. Konsalika, která však není čistou literaturou faktu, jak by se mnozí čtenáři mohli podle názvu domnívat, nýbrž barvitou epickou fikcí. Autor na základě dějinných faktů popisuje vzájemné vztahy Pruska a Ruska za vlády Bedřicha II. a Petra Velikého, střet obou zemí v době, kdy jejich protagonisty byli Hitler a Stalin, líčí válečné tragédie zemí, měst a lidí na východní frontě. Stopu Jantarové komnaty sledují dvě hlavní postavy románu, dědičný správce Jantarové komnaty Michael Wachter a jeho nastávající snacha Jana Petrovna. (přebal knihy)... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historie
Vydáno: , BB art

Das Bernsteinzimmer , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jantarová komnata. Přihlašte se a napište ho.

Hobo
11.12.2023 5 z 5

Nejdřív zklamání, protože jsem myslel, že se pouštím do literatury faktu. Nicméně zklamání brzy překonáno.

Kortez
08.10.2023 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a musím říct že jsem našel velice zajímavý román z II. světové války a nejen z tohoto období. Určitě sáhnu i po dalších knihách od Konsalika.

ZUZANA-123
30.12.2022 5 z 5

Konsalik je autor který nezklame.Stále platí i v součastnosti,že Jantarová komnata byla darována, uloupena,ztracena a zatím nenalezena.Možná ji potkal i podobný osud jako v této knize.Nicménĕ na jejím místĕ už se nalézá její kopie.Líbí se mi,že román není úplná fikce,historické postavy jsou reálné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jantarová komnata v seznamech

v dalších seznamech1x