Jan Čep ve vzpomínkách své rodiny přehled

Jan Čep ve vzpomínkách své rodiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154509/bmid_jan-cep-ve-vzpominkach-sve-rodiny-154509.JPG 5 5 5

Kniha přináší výhradně vzpomínky členů rodiny spisovatele Jana Čepa: jeho sester Anny, Anděly, Žofie a Ludmily, bratra Václava, synovce Václava, neteře Aleny a dcery Kláry. Vzpomínková část je doplněna texty editora, v nichž je čtenářům předložena jedna z možných recepcí Čepova uměleckého univerza. Součástí knihy je i rozsáhlý soubor unikátních fotografií, na nichž je zachycen život Jana Čepa od dětství v rodných Myslechovicích až do stáři v Paříži. Fotografie zachycují též členy jeho rodiny myslechovické i pařížské a joho četné přátele. Každý vzpomínkový text v knize a každá fotografie přináší svébytný obraz Čepova světa. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jan Čep ve vzpomínkách své rodiny. Přihlašte se a napište ho.

Ronnie68
05.04.2018 5 z 5

Kniha byla skvělá, dozvěděla jsem se dost informací o Janu Čepovi, které potřebuji k referátu .. :)

Chesterton
15.01.2018 5 z 5

Vyprávění sester Jana Čepa mi oživilo styl vzpomínek na mládí mé maminky a její sestry. Jako bych se ocitla ve známé chalupě či na návsi. Před očima mi běžel meziválečný a poválečný filmový příběh statečných venkovských lidí, bez nichž bychom i my dnes byli jinými lidmi . . .
V příbězích a vztazích početné rodiny ožívají dnes tolik chybějící křesťanské základy Evropy, které často ani neumíme pojmenovat.
V neposlední řadě jsem pochopila odkud se vzala "světélkující krása jeho slova a nenapodobitelné hledání metafyzického řádu", jak mluví o díle Jana Čepa bratr Václav.

umbra
15.03.2013 5 z 5

Za tuto knihu jsem neskonale vděčná...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jan Čep ve vzpomínkách své rodiny v seznamech