Jako voda přehled

Jako voda https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236094/mid_jako-voda-zMw-236094.jpg 4 110 110

Mnohovrstevnatý portrét manželství, rodiny a neúprosné touhy po porozumění a vztahu. Annie Ohová, manželka, matka a výtvarnice ve středních letech způsobila ve své rodině zemětřesení. Po dvaceti sedmi letech manželství se rozhodla opustit svého muže, s nímž má tři děti. Zamilovala se do Viveky, bohaté, kultivované a sebevědomé manhattanské obchodnice s uměním, která jí pomohla k profesionálnímu úspěchu. Annie a Viveca plánují svatbu, což ale vyvolává smíšené reakce a otevírá Pandořinu skříňku s tajemstvími — temnými a bolestnými pravdami ukrytými pod povrchem života rodiny Ohových. V roli vypravěče se střídá nekonformní Annie, její bývalý manžel, psycholog Orion, „nejhodnější“ z Anniiných dětí Ariane, rebelský jediný syn a Arianino dvojče Andrew a nejmladší z dětí, svobodomyslná Marissa. Román Jako voda představuje portrét moderní Ameriky, Wally Lamb v něm promlouvá o problému tříd, měnících se sociálních zvyků, přežívajícího rasového násilí a o tom, jak zoufale hledáme lásku a smysl ve svých životech.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

We Are Water , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jako voda. Přihlašte se a napište ho.

Andrea81
05.03.2024 4 z 5

Ano, život je, jako voda. Něco je vidět na hladině, něco se nachází těsně pod ní a všelicos se ukrývá v hlubině.

rufino
26.01.2024 4 z 5

Bylo to náročné čtení, zdlouhavé, vyprávění plynulo jako voda, velmi pozvolna, až v závěru to nabralo spád. Celá kniha byla hlavně o Anně, ale zasáhla mě i postava Kenta, nic není jen černé nebo bílé, na dětství velmi, velmi záleží a některé děti si bohužel nevylosuji moc dobrou kartu.

bigben
05.11.2022 4 z 5

Na základě předchozích zkušeností jsem se pustila do další knížky tohoto autora a líbila se mi víc než Zpěv velryb. Několik lidských příběhů členů jedné rodiny a jejich náhled na vzniklou situaci mezi rodiči. Zároveň mají dost starostí se svými životy a jejich fungováním. V poslední části knihy byly některé kapitoly na mě docela drsné, zvláště vyprávění bratrance...

Zatím zde není žádná související novinka.

Žena nebo umění: ani jednomu člověk nikdy úplně neporozumí.

Jediné, co vím, je, že v takových chvílích tvořivosti cítím, že mé dílo nepochází ode mě, ale spíše skrze mě.

Vivečiny svatební šaty mají jméno: Gaia. Chaos, incest, monstra a válčící sourozenci: zvláštní jméno pro svatební šaty.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Jako voda v seznamech

v dalších seznamech1x

Wally Lamb
americká, 1950
2015  85%Jako voda
2000  92%Zpěv velryb
2001  90%Bludné kruhy
1999  0%Nepoddám sa osudu
1999  0%Toto všetko je pravda (I.)