Jak se dělá film přehled

Jak se dělá film
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446715/bmid_jak-se-dela-film-VOm-446715.jpeg 5 9 9

„Zasvěcené osoby tvrdí, že vlastním začátkem filmu jsou prachy; zkrátka nejdřív se musí najít někdo, kdo je ochoten vrazit do věci peníze, aby se mohl koupit a rozpracovat námět, uzavřít smlouvy s režisérem, herci a operatérem, najmout ateliéry a tak dále. To je sice pravda; ale aby se ten někdo našel, musí se zpravidla do něho naléhavě hučet, že tady je, pane, báječný umělecký námět na nejúspěšnější film sezóny.“ Klasika ze Zlatého fondu SME. Digitalizovaný výňatek z publikace: Karel Čapek. Jak se co dělá. Nakladatelství Olympia. Praha 2010. 128 s. Jan Zoul, technický redaktor.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak se dělá film. Přihlašte se a napište ho.

tittanie
03.11.2023

Z jak se co dělá od Čapka se mi tahle část líbila nejvíce. Přišla mi taková nejvíce akční.
Už jsem to psala i k jiným vydáním, trochu mi vadí, jak Čapka vydávají pořád dokola, ale jenom poskládají jeho díla do jiných vydání, ale přitom je to pořád to samé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak se dělá film v seznamech

v dalších seznamech1x

Karel Čapek