Jak jste tak mohli žít? přehled

Jak jste tak mohli žít?
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130825/jak-jste-tak-mohli-z-130825.gif 4 7 7

Rozhovor jaderného fyzika Františka Janoucha se svým tchánem - matematikem a marxistickým filozofem Arnoštem Kolmanem. Tématem rozhovoru, který je základem této práce, jsou důvody Kolmanových sympatií pro socialismus, jeho názory na bolševickou revoluci, komunismus, marxismus, náboženství, vědu, dění v ČSR po 2. světové válce, neúspěch Pražského jara, život v SSSR, krizi sovětské společnosti nebo sovětskou národnostní politiku. Součástí knihy je rovněž Kolmanův portrét a dopis z roku 1976, který je adresován tehdejšímu generálnímu tajemníkovi ÚV KSSS Leonidu I. Brežněvovi. Fotografie, shrnutí základních faktů z Kolmanova života.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak jste tak mohli žít?. Přihlašte se a napište ho.

pajunček
05.01.2015 4 z 5

Velmi zajímavé názory "kovaného komunisty", který prozřel, ale přesto zůstal věrný odkazu K. Marxe. Akorát je třeba při čtení mít na zřeteli, že rozhovor se uskutečnil v 70. letech, od té doby se společnost posunula jiným směrem, než si p. Kolman přál. Doporučuji všem, koho zajímá novodobá historie a filozofie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak jste tak mohli žít? v seznamech

Autoři knihy

František Janouch