Já, kocour Standa přehled

Já, kocour Standa
https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99914/ja-kocour-standa-99914.jpg 3 6 6

Kocour Standa vypráví příhody od svého narození až do dobrodružství, kdy se stal slavným.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Ja kocor Stani , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já, kocour Standa. Přihlašte se a napište ho.

Delphín
19.04.2021 4 z 5

Knížka mého dětství. Rád na to vzpomínám a vracím se k ní, leč mě poslední čtvrtina knihy už tolik nebavila.

Helena0405
18.04.2020 3 z 5

v slovenčine vyšla táto milá knižka v Mladých Letách v r.1989.

Okrem toho, že je to milý príbeh, dozvieme sa, ako sa o mačky (a kocúrov) ľudia starali skôr, ako vznikli mačacie konzervy a mačacie hrady. Je to aj poučná literatúra.
moje obľúbené epizódky:

str. 8 - Na raňajky mi teta uvarila ... kus bravčovej pečene. (ako ho ujo rozmaznával a potom ho teta vážila)

str. 12 - Teda môj kožuch - ... ... Ak to vraví teta, je to pravda.

14 - Náš pán domáci bol slávny človek... ...Veru, to koncertovanie sa nám začalo páčiť.

15 - Až okolo poludnia... ... vytiahol kus surového mäska. // Ujo asi vedel, že mačky nutne potrebujú taurín. //

Najlepšie knižka vynikne vo dvojici s inou poučnou literatúrou (kde sa ale vôbec nepíše o tom, čo by sme mali alebo mohli - okrem špeciálnych konzerv a vareného vajca - dávať mačkám na žranie) s titulom Ja, mačka (názov tejto knihy ju vhodne dopĺňa - Ja, kocúr Stanislav).

Zmiu
04.11.2012 4 z 5

Jako dítě jsem měla tuto knihu moc ráda. Příběh vyprávěný z kočičího pohledu, jak se kocour Standa narodil, jak dostal svoji rodinu, a jaké další dobrodružství ho čekalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Já, kocour Standa v seznamech

Autorovy knížky