Izabela a jej lásky přehled

Izabela a jej lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387240/bmid_izabela-a-jej-lasky-VPF-387240.jpg 3 16 16

Izabela série

< 3. díl

Láskou spútaní; Izabela II. V tieni Notre-Dame. Intrigy na kráľovskom dvore, hrdinské činy odvážnych rytierov a verné i zradné lásky urodzených dám. Príbeh nevšednej lásky, bolesti, zrady, hrdosti a cti. To všetko na pozadí bratovražednej vojny medzi Armagnačanmi a Burgunďanmi vo Francúzsku v prvej polovici 15. storočia. Lásku mladučkej šľachtičnej Anny de Moselle a Filipa de Vosges kruto zmarí otec dievčiny. Ten mal so svojou dcérou úplne iné plány a s ich stroskotaním by sa nikdy nezmieril. Z vášnivého vzťahu sa narodilo dieťa. Nádhernú Izabelu však osud tiež nešetrí. Nájde napokon svoje šťastie po boku muža, ktorý pretne jej životnú cestu, alebo sa rozhodne pre charizmatického Reného d'Anjou, vojvodu lotrinského, ktorý sa o ňu vytrvalo uchádza? Román okrem ľudských osudov zachytáva aj obdobie bojov medzi Francúzskom a Anglickom, ktoré s kratšími či dlhšími prestávkami trvalo viac ako storočie.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Izabela a jej lásky. Přihlašte se a napište ho.

PollyFrank
05.10.2021 4 z 5

Musím hneď na začiatok priznať, že francúzske dejiny sú asi moje najmenej obľúbené, o storočnej vojne ani nevraviac, ale na druhej strane, klobúk dole nad autorkinou podrobnou znalosťou nielen doby, ale aj bežného života, či módy. Ak teda Francúzov a všetko s nimi spojené obľubujete, budete nadšení. Kniha ma napokon dostala. Do popredia vstúpili Izabeline ľúbostné peripetie a sledujúc jej postup v hierarchii šľachticov, som sa nevedela od príbehu odpútať. Nakoniec som si udržala zaujatú pozornosť až do trpkosladkého konca, ktorý musím skutočne oceniť, pretože patrí k tým, ktoré vás takpovediac zdvihnú zo kresla. Ešte nejaký čas ma bude mátať.

Jajus
02.08.2020 1 z 5

Knihu právě čtu. Líbí se mi, jak je kniha protkaná historickými fakty, podle mě je to tak akorát, ale každému se líbí něco jiného. Bohužel, nelíbí se mi několik věcí: Julie, přicházející jako komorná Anniny matky, a v knize je známá jako pěstounka? Není to spíše Annina dvorní dáma? A také to, jak Annu oslovuje miláčku mě neskutečně irituje... Co ale nemůžu přejít je to, že jí tyká! Dále, jak už tu bylo několika komentujícími zmíněno, se mi nelíbí (a doufám, že je to pouze velice špatný překlad) další dialogy postav. Bohužel to velice kazí dojem z knihy a tak hodnotím pouze jednou hvězdičkou.

speciale88
29.01.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila i když některé výrazy se moc nehodily do děje a doby knihy. Jinak super.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Izabela a jej lásky v seznamech

v dalších seznamech1x