Žít a věřit přehled

Žít a věřit https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161334/zit-a-verit-161334.jpg 3 11 11

Lenka se po rozchodu se svým přítelem stěhuje ke svému bratrovi a začíná studovat na VŠ. Přes svůj zájem o Indii se seznámí se sektou Hare Kršna a postupně se stává jednou z "oddaných". Až tragická nehoda bratra ji donutí dívat se na víru jinýma očima

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žít a věřit. Přihlašte se a napište ho.

Nofar197
25.06.2023 odpad!

Tato knížka se mi dostala před lety do ruky víceméně náhodou. Zaujal mě fakt, že jde o téma víry. Bohužel na stylu psaní je vidět, že autorkou je nevyzrala mladá žena - v době, kdy kniha vznikala, ji bylo snad šestnáct - a stejně pusobi i hlavní hrdinka Lenka, dvacetiletá studentka filozoficke fakulty. Chová se a vyjadřuje se jako patnáctiletá školačka, zbrkle přijímá, co ji kdo nabídne, aniž by si důkladněji promyslela důsledky svého jednání. Stejně povrchní jdou i autorčiny znalosti na dané téma.
"Přeměrila látku, zda vybyde na nové sárí. "
Tradiční oděv indických žen měří nejméně pět metrů a na šířku má tak metr a půl, takže batikovana látka, kterou popisuje, by musela mít vskutku podivné parametry.
Takže opět : Téma nosné, zpracování dost ubohé. Škoda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Žít a věřit v seznamech

Jana Tomanová
česká, 1981