Itinerář přehled

Itinerář https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80017/itinerar-80017.jpg 4 3 3

Ve svém prvním prozaickém útvaru Itinerář – automatický text na ruční pohon, jenž byl napsán za několik večerů a nocí plných totální psychické exhaustace a na pokraji deliria a jejž autor považuje spíše za osobní dokument než za literární dílo, básník Albert Kaufmann shrnuje své pocity z prvního roku svobody. Úvahy nad současným stavem české společnosti, nalézající se krátce po sametové revoluci na nejisté cestě, jsou spisovány z pohledu hořkých zkušeností a vyznačují se cynickým odstupem. Tento nadhled a vysoká schopnost reflexe však zároveň z textu vytvářejí spíše nadčasové dílo, které vybízí k obecnému zamyšlení. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Itinerář. Přihlašte se a napište ho.

Benovo
14.08.2020

Upoutávka na přebalu knihy mě zaujala, tak jsem po ní sáhl, abych si ji přečetl. Nedokáži říct jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila, protože ani po přečtení nemám jasno v tom, co chtěl autor sdělit. Je to spíše soupis volně plynoucích myšlenek bez ladu a skladu. Tento styl psaní mi nesedl a častý výskyt vulgarismů také nemusím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Itinerář v seznamech

Albert Kaufmann