Islam přehled

Islam https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352304/bmid_islam-No0-352304.jpg 3 18 18

Autorka Karen Armstrongová sa nechala inšpirovať umelcami, vedcami i vojakmi a na základe početných štúdií a bibliografie dokresľuje zabehaný obraz o islame. Pokúša sa prelomiť mýtus o fundamentalistických fanatikoch, tyranoch, krutých teroristoch a predkladá pred čitateľa nové pohľady na toto mimoriadne rozšírené náboženstvo, ktoré sa podpísalo pod dejinný vývin sveta.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Islam. Přihlašte se a napište ho.

rk1210
13.10.2021 3 z 5

Komentáře a hodnocení rozhodně nevypovídá o tom, jak moc přínosná kniha je. Historický kontext vysvětluje naprosto skvěle, autorka však předpokládá určitou znalost Islámu a dějin arabských zemí. Apologetický tón jsem příliš nevnímal, spíše nastínění problematiky z jiného úhlu.
Kapitola o islámském fundamentalismu byla zbytečná, respektive se dala napsat daleko lépe.
Problémem byly spíš filosofické pasáže, kterých je v knize opravdu hodně a jsou vlastně o ničem.

fes
04.10.2018 2 z 5

Autorka je typickou představitelkou soudobého křesťanského liberalismu, který dává všem náboženstvím váhu božského zjevení, pouze jinak pochopeného. Tím je bohužel i tato její kniha silně olivněna a veškerou její znalost reálií jakož i množství jejích spisů na tato témata to snižuje na úroveň neobjektivní ideologizace. Špatné.

cleopatra11
15.01.2015 1 z 5

Na mě strašně moc historie..některé stránky jsem jen tak přeletěla..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Islam v seznamech