Inteligentní investor přehled

Inteligentní investor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411650/bmid_inteligentni-investor-nj6-411650.jpg 4 95 95

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout svých finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty! Prodáno bylo už více než milion výtisků.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: ekniha , Grada

The Intelligent Investor , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Inteligentní investor. Přihlašte se a napište ho.

Dodoušek
27.10.2023 4 z 5

Pro začátečníka rozhodně jedna z těžších knih zabývajících se investicemi. Na druhou stranu, pokud člověk nemá problém číst metodou, která spočívá ve výběru pro něj relevantních a zajímavých informací, tak si tuto knihu oblíbí, protože je plná principů, které začátečníkovi pomůžou jako např. ovládání svých emocí nebo investování pomocí bezpečnostního polštáře. Doporučuji.

Bookworm175
24.08.2023 5 z 5

Z mého pohledu zatím nejlepší kniha o investování, kterou jsem četl a ke které se rozhodně s odstupem času vrátím.
Vidět tak detailní analýzy firem a jejich srovnávání z dob s omezeným množstvím informací oproti dnešní době je něco neskutečného.
Pravidlo číslo jedna: nikdy neprodělej peníze. Pravidlo číslo dvě: nezapomeň na pravidlo jedna.

Warren Buffet

Elradriel
09.07.2023 5 z 5

Knihu doporučuji každému, kdo che investovat a myslí to s investováním a tedy se svými penězi vážně. Nesouhlasím s názorem, že kniha není vhodná pro úplného začátečníka. Možná to bude pro začátečníka náročná četba, ale pokud se o tuto knihu zajímá, už samo o sobě znamená, že chce hranice svého poznání a znalostí o investování posunout dál. Mně tato kniha neskutečně pomohla a v mnoha věcech změnila mé myšlení a pohled na investování. Tato kniha a kniha Nejbohatší muž v Babylóně vytvořily můj pohled a chápání peněz a investování a jejich autorům snad za jejich přínos ani nelze dostatečně poděkovat. Mimochodem Pan Graham je učitelem Warrena Buffetta a to asi mluví za všechno...

10 nejprodávanějších eknih (leden)

10.02.2022

19 knih, díky kterým už budete vědět skoro o všem