Vlaštovka, kočka, růže, smrt přehled

Vlaštovka, kočka, růže, smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380855/mid_vlastovka-kocka-ruze-smrt-YWY-380855.png 4 122 122

Inspektor Van Veeteren série

Spojitost mezi škrtičovými oběťmi je velmi slabá. Když bývalý komisař Van Veeteren neochodně opustí bezpečí svého antikvariátu, aby se zase jednou utkal s poslem smrti, objeví vzorec se silnými vazbami na svět knih. Blake. Musil. Rilke. A vytuší, že má tu čest s vrahem nezvyklého typu. Velmi nezvyklého. Vlaštovka, kočka, růže, smrt je devátým dílem Nesserovy cenami ověnčené série o policistech z fiktivního města Maardamu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Svalan, katten, rosen, döden , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlaštovka, kočka, růže, smrt. Přihlašte se a napište ho.

čef
20.08.2023 4 z 5

Velmi zvláštní detektiv typu Sherlock Holmes se dobírá k řešení pomalu, stejně jako policie, s kterou úzce spolupracuje. Bohužel je zde opravdu dost různých filosofických úvah mnoha postav, které mně osobně příliš neberou. Tím se kniha dostává na rozsah více než 400 stránek, z nichž mne tak 100 nudila. Celkově však uznávám kvalitu příběhu, zápletky i její řešení.

kolacky
30.10.2022 5 z 5

Pomoc! Já jsem taky nepřišla na tu růži!
Jinak zase skvělé čtení. Vraha sice nedopadli, ale dopadl, jak si zasluhoval. A nějaké "ty vole" mě naprosto nerozhodilo, občas mi to uklouzne taky.
Kdo šťouchl Münstera? Určitě učitel!
A angličtina? Nejsem v ní nijak brilantní, ale celkem všemu jsem rozuměla.

broskev28
13.09.2022 4 z 5

Tentokrát snižuju hodnocení, ale je to opravdu subjektivní - nesedí mi téma a hodně se mi nelíbilo časté zvířecí oslovení, i když v tom je možná autor nevinně?
Pobavil mě komentář kackahracka: kolik práce si s ním dala, když vypsala všechna jména začínající konkrétním písmenem, to je skvělý postřeh a já jsem si toho vůbec nevšimla.
Každopádně Van Veeteren nezklamal a já mu moc závidím jeho úžasnou práci v antikvariátu i jeho neméně úžasnou životní družku. A už si ve čtečce chystám další nepřečtené díly téhle série.

10 nejprodávanějších eknih (červen)

05.07.2018

Duše mu v těle visela jako obětina.

Vrazi jsou jen zřídkakdy společenské typy.

V životě je fáze, kdy věci shromažďujeme, a fáze, kdy se jich zbavujeme.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Vlaštovka, kočka, růže, smrt v seznamech

v dalších seznamech2x

Håkan Nesser