Inspektor s velkým mozkem přehled

Inspektor s velkým mozkem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469960/bmid_inspektor-s-velkym-mozkem-Bov-469960.jpg 4 202 202

Inspektor Prevít série

< 3. díl

Inspektor Timothy Prévit je ve své podstatě stále stejný. Možná vychází z myšlenky, že co je dobré, nemá se měnit, ale spíš je mu to jedno. A pokud se chce změnit někdo jiný, nechť tak učiní a jeho nechá laskavě na pokoji. Také z těchto důvodů je nadále neoblíbený v práci a žije odloučen od své rodiny se svým milovaným dobrmanem Britem a papouškem Esmeraldou. Jenže z klidného pobývání ho vyruší vyšetřování dvojnásobné vraždy. A aby toho nebylo málo, přidá se k tomuto případu ještě jeden únos. Nyní je na Prévitovi, aby našel ten správný konec zamotaného klubka. Jenže Prévit už toho má dost…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Inspektor s velkým mozkem. Přihlašte se a napište ho.

uzivatel6305
08.05.2024 4 z 5

Poslech celé trilogie mě velmi bavil a budu i nadále věrná panu Niedlovi. Jeho styl vyprávění, smysl pro humor a spravedlnost, jeho originální nápady a popisy postav a situací jsou opravdu skvělé. (Připomíná mi mého velkého oblíbence, rošťáka Belmonda.) A co vypravěč pan Saic? No, ten se naštěstí nemění a zůstává i nadále dokonalý.

Tento třetí díl byl povedený, i když ne tak jako díl druhý. Ale i tak jsem si s chutí poslechla, jak se Prevít mění nejen fyzicky, k lepšímu, jak se mu začíná konečně dařit a je čím dál sebevědomější. Ostatní postavy stojí za to, ať jsou to sympaťáci, nebo naprostí idioti.

Velké doporučení celé série. :)

faba
03.04.2024 4 z 5

Završení celé trilogie jak se patří!
Škoda, jak se píše níže, že nejsou další díly. A navíc ty myšlenky, které v knize zazněly... pomoc Africe od OSN, rasismus a ,,rasismus“ a pod.
Rozhodně kniha stojí za přečtení nejen kvůli těm myšlenkám, i když to také, ale hlavně pro jemný i „hrubý“ humor.

Např.: „Hodil si provaz na hák od lustru, chvíli předtím, než jsem přišla domů. Ještě jsem ho stihla včas odříznout. Ale jak spadl na podlahu, přisedl si nohu a natrhl si kolenní vazy. Ještě ten den ho operovali.“
„No vidíte, konec dobrý, všechno dobré. Někteří lidé se pověsí oběšenci na nohy a křičí: Bobíku, pojď dolů, nebo se ti něco stane. A tak ho dorazí.“
„Myslíte si, že jsem kráva?“
„To rozhodně ne. Zvláště při tom vašem vybraném vyjadřování.“

Rozhodně s tímto autorem nekončím...

Johny_H.
29.02.2024 5 z 5

Tato série se opravdu povedla a je docela škoda že nejsou nějaké další díly. Moc pěkně psané a každá stránka je zajímavější a zajímavější a smysl pro humor autor opravdu má. Nenapadlo mě že se u detektivky kde se opravdu řeší vraždy dá smát nahlas.

Knižní novinky (16. týden)

18.04.2021

Kniha Inspektor s velkým mozkem v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech5x