Indiánské příběhy přehled

Indiánské příběhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306449/bmid_indianske-pribehy-5dR-306449.jpg 4 62 62

Příběhy s indiánskou tematikou nacházely a stále znovu a znovu nacházejí řadu vděčných příznivců. Vladimír Hulpach, pořadatel tohoto svazku, byl veden snahou představit čtenářům co nejbohatší soubor Burianova ilustrátorského díla. Jeho záměrem bylo také poskytnout napínavou četbu, v chronologickém průřezu zobrazující události Severní Ameriky v 18. a 19. století. Vedle historických postav zde vystupují postavy románové, vedle známých autorů jsou zastoupena i jména neznámá.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Indiánské příběhy. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
17.03.2023 3 z 5

Co na tuto knihu říct. ,, Indiánky nějak nemusím, zato kniha má jedno plus - ilustrátora Zdeňka Buriana.

boxas
04.02.2022 5 z 5

Taková pěkná netradiční "čítanka" s vynikajícími ilustracemi Zdeňka Buriana a pro mne návrat do doby mého dětství.

haki34
01.01.2022 4 z 5

takže první moje kniha roku 2022 budou Indiánské příběhy ...natrefila jsem na ni zde na DK a nalezla div se světe - v knihobudce.
Co si budeme povídat - hodocení knihy hodně táhnou nádherné Burianovy ilustrace. Vlastně kvůli nim jsem po knížce toužila...k jednotlivým povídkám - Posledního mohykána znám, a pasáž.. která byla vybrána do této knížky mě až tak neoslovila.
Rovněž znám Ducha Llana Estacada a ta mě naopak zavedla zpět do dětství a ráda jsem si všechny hrdiny Bloody Foxem počínaje, massa Bobem konče, připoměla.
Ostatní jsem nečetla...nejvíc mě oslovila asi Dakota v ohni, popisující bitvu u Little Bighornu.
Sbírka není špatná, může čtenáře navnadit na přečtení originálů v plném rozsahu. A nebo také ne - třeba Poslední náčelník mě nezaujal vůbec ...ale třeba autorovi křivdím - jak tak koukám na hodnocení celých původních románů zde na DK, zrovna zmíněný Poslední náčelník ze souboje s Dakotou vychází jako jednoznačný vítěz ;)
takže celkově obsah na 3* a bonusová 4* za ilustrace !
a zřejmě nechám v knihovničce ke kochání se a snění :) díky za návrat do dětství !!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Indiánské příběhy v seznamech

v dalších seznamech3x