Impérium přehled

Impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8778/bmid_imperium-g5T-8778.PNG 4 45 45

Slavný román klasika SF se odehrává ve 23. století, v době, kdy je ve Sluneční soustavě obydlená nejen Země s Měsícem, ale také Mars, Merkur, Ganymed a Titan. Celému impériu vládne politicky i ekonomicky Země, kam v tajné misi směřuje z Titanu hrdina Duncan Makenzie

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Imperial Earth , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Impérium. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
13.11.2023 4 z 5

Toto bylo velice zajímavé čtení

Adapa
16.12.2019 4 z 5

Velmi kvalitně napsaný román od velmistra sci-fi. Přesně tento styl sci-fi se mi líbí, vše je tak nějak v „blízké“ budoucnosti o pár set let, vše je jen ve Sluneční soustavě a zní to uvěřitelně a reálně. To je přesně tak budoucnost, kterou bych chtěl zažít :)

Je už poznat ale „stáří“ knihy, některé věci jsou již dnes zastaralé, vývoj šel jinudy natož v roce 2276. Svým způsobem, jak když čteme verneovku.

Clarke měl skvělé nápady, skvěle propracovaný vesmír ale všechny jeho postavy jsou ve většině románů takové ploché, vědátorsky suché. Kvůli těch příliš plochým postavám bohužel nemůžu dát plný počet hvězd.
Knížku rozhodně všem doporučuji.

VincentHS
20.08.2019 4 z 5

Impérium od mistra Clarka se mi líbilo. Celý příběh i prostředí je i po 45 letech od jeho napsání velmi uvěřitelné a řekl bych, že kniha časem vůbec nezastarala. Co by se ve Sluneční soustavě asi zabydlet dalo, je zde zabydlené, ale technika ještě nestačí na lety ke hvězdám. Právě takový druh vědecko-fantastické literatury mám rád. kdy si člověk může pro sebe říci: "Tak nějak by to jednou možná mohlo vypadat".
Soukromým bonusem pro mě je jméno hlavního hradiny, který se jmenuje stejně jako můj nejlepší lektor anglického jazyka. Škoda, že se naše cesty již před mnoha lety rozešly. On již musel být v době vzniku románu na živu, tak by se ho rád zeptal, zda jeho rodiče to jméno panu Clarkovi neporadili. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Impérium v seznamech

v Právě čtených1x