Hyeny přehled

Hyeny
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156608/bmid_hyeny-7r9-156608.jpg 5 12 12

Autor předkládá svědectví o období let 1939–1948 na Zlínsku, Vsetínsku a Bystřicku. Zachycuje nejen palčivé otázky odboje a partyzánského hnutí, praktiky komunistů při jejich cestě k moci, ale i statečnost lidí, kteří dokázali vzdorovat jak hnědé, tak rudé totalitě. S použitím dosud nepublikovaných materiálů se snaží osvětlit některé zločiny komunistické totality včetně smrti Jana Masaryka. Práci doplňují vzpomínky osob, které se podílely na protifašistickém odboji a paměti německého kriminálního komisaře Pannwitze vyšetřujícího atentát na Reinharda Heydricha.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hyeny. Přihlašte se a napište ho.

Johnyd
09.04.2020 1 z 5

Spisovatelske populisticka beletrie nikoliv objektivni historicky pramen.Nepodložené jednostranné dedukce se staly partyzanským bestselerem. Za obviněni osob predvolan autor k soudu.Naročna prace znehodnocena zaujatosti a ideologii,ktera využívá konspirační teorie.

Abroš
02.03.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha o odboji proti fašistům i komunistům.Některé pasáže jsou příšerné(fakty)a hlavně zajímavé.Mimo jiné třeba,že bylo po druhé světové válce požadováno holandskou vládou vydání Antonína Zápotockého jako válečného zločince.Autorovi v padesátých letech popravili za protistátní činnost otce(Hory Hostýnské-Nesmiřitelní)

Vilma232
21.06.2019 5 z 5

Vřele doporučuji nejen zájemcům o historii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1997 - Cena Egona Erwina Kische