Naděje přehled

Naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472444/bmid_nadeje-SCx-472444.png 5 8 8

Hvězdonauti série

Píše se rok 2071. Země už je pro lidi téměř neobyvatelným místem. Je potřeba najít novou planetu s podmínkami k životu. To je jediná naděje. Vesmírná loď s fúzními motory, která by byla schopna dostat se do vzdálených koutů kosmu, je po mnoha letech výzkumů a prací špičkových světových vědců a konstruktérů připravena k cestě. Teď jen zbývá rozhodnout, kdo v ní poletí. Dokonale sehraná posádka dospělých s profesionálním výcvikem – nebo partička sice geniálních, ale rozjívených dětí, které doktor Adams sebral z nejrůznějších končin světa? Nastává soupeření dvou týmů, které může rozhodnout o budoucnosti lidstva. Zvítězí Liu, Koko, Boris, Ark a Venado? Prokáže tahle pětice dětí lepší schopnosti pro let do vesmíru než dospělí, nebo ne? První část vesmírně napínavé série právě začíná!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Naděje. Přihlašte se a napište ho.

Yardak
01.10.2023 5 z 5

Příjemný sci-fi příběh pro mládež s krásnou grafickou podobou. Slabších 5 hvězd.

kristeen
23.12.2022 3 z 5

Také si nedovedu představit sedmiletého čtenáře, který by si už knihu dovedl užít. I pro starší děti mohou být některé užité termíny obtížně srozumitelné…navíc se nezdá, že by vypovídaly o hlubších znalostech autora na toto téma. Ale třeba je to mírou zjednodušení, které je v případě věkového určení nutností.
Devítiletou dceru bavilo, pro mě osobně bylo napětí málo…spíš mě zajímalo, jak se kniha vyvine. Téma je sice zajímavé, ale zpracování víceméně tuctové. Ale třeba si právě díky této knížce najdou malí čtenáři cestu ke klasikům sci-fi…

jonasr1
10.10.2022 4 z 5

No nejsem si jist tím věkovým doporučením 7+. V knize se objevují termíny, které jsem synovi vysvětloval. V jedné kapitole je tam i dost nepříjemné násilí, to jsem přešel mručením. Než se to rozjede, je polovina knížky pryč, pak už to začíná být zajímavé, někdy skoro až napínavé. Nejsem úplně pro zbraně a vojenství a toho je tady v knize na mě přehršel. Moje věkové doporučení je spíše 11+, ale možná jsem moc velký cíťa. Jelikož to skončilo napínavě, druhý díl musíme doma mít, ale kdybych tuhle knihu minul, nevadilo by mi to. Za nás 3 a půl *

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Kniha Naděje v seznamech