Paní z Monsoreau přehled

Paní z Monsoreau https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339778/bmid_pani-z-monsoreau-Rx4-339778.jpg 4 88 88

Hugenoti série

Hrabě de Bussy, přívrženec mladšího králova bratra, se řízením osudu setká s krásnou Dianou De Meridor a rozhodne se ji vymanit z vlivu hraběte de Monsoreau, který se nečestně pokouší získat její ruku. Přitom se zaplete do politických událostí, které rozhodnou o osudu Francie - země vyčerpaná vleklými boji katolíků a hugenotů má sice nového krále, ale jeho mladší bratr - nejprohnanější z královských sourozenců - se nehodlá smířit se svou podřadnou rolí. Nově založená Katolická liga odmítá tolerovat králův příliš smířlivý postoj k hugenotům a královně Kateřině medicejské stále nedá spát Jindřich Navarrský, který s její dcerou Markétou sice uprchl, ale stále si může nárokovat francouzskou korunu. Politický boj ještě zostřuje vzájemná osobní nechuť obou bratrů a země se brzy ocitne na pokraji další občanské války. Ideální relaxační čtení na léto i pro deštivé dny.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Garamond

La dame de Monsoreau , 1846

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Paní z Monsoreau. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
31.12.2022 5 z 5

Oblíbené čtení.

m_martina
03.07.2020 5 z 5

Mám ráda historické a romantické romány. A tato kniha se mi moc líbila.

Kacheenk
08.09.2019 4 z 5

Velmi čtivá kniha, dobře napsáno. Příběh zdánlivě předvídatelný, nečekaný konec. Dobře vykreslené postavy a prostředí. Mohu doporučit, nenáročné čtení :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Paní z Monsoreau v seznamech

v Právě čtených3x