Hubička přehled

Hubička https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30792/hubicka-30792.jpg 4 26 26

Povídka, podle které vytvořila Eliška Krásnohorská libreto k opeře Hubička od Bedřicha Smetany.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hubička. Přihlašte se a napište ho.

JointlieKat94
01.11.2023 4 z 5

Zastávám názor, že Vesnický román a Frantina byla povedenější dílka, ale tohle bylo taky dobré, jen ne tak překvapivé. :)

Je to vlastně jen kratší povídka, a taky si myslím, že to nebyla jen "Hubička" kvůli čemu byla Vendulka s budoucím chotěm Lukášem tak "rozhádaná". :)

Příběh byl super, a vlastně to byl zatím jediný, který skončil dobře, je tak? :)

los
27.05.2023 3 z 5

není podstatné, jestli toho či onoho hejska a paličáka morálně napravuje Evička, Sylva nebo Vendulka, líbí se mi, že Světlá umí do sentimentálního a často i šablonovitého příběhu vložit názorový konflikt, při jehož řešení i současný čtenář musí váhat, na čí straně zrovna stát

a jestli Světlá psala Hubičku podle skutečného příběhu, který jí vypravovali lidé z Ještědska, říkám si potutelně, jestli opravdu mluvili o "hubičce"

Vasobdivovatel
22.10.2020 5 z 5

Ještědské povídky a novely Karolíny Světlé miluji .Samozřejmě opera Bedřicha Smetany a s libretem Elišky Krásnohorské a kniha i opera se mi líbily.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hubička v seznamech

Část díla