Hry Osvobozeného divadla 4 přehled

Hry Osvobozeného divadla 4
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93744/hry-osvobozeneho-divadla-4-93744.peg 5 14 14

Hry Osvobozeného divadla série

< 4. díl

V početném repertoáru Osvobozeného divadla, který s nevyčerpatelnou tvořivostí a s podivuhodnou pohotovostí psala jeho vedoucí autorská a herecká dvojice V+W, zaujímá zvláštní ísto trojice her, které jsou adaptacemi cizích dramatických prací. Jde právě o komedii volně podle Johanna Nestroye ... SI POŘÁDNĚ ZAŘÁDIT (1928), vaudeville podle Eugéna Labiche a Martina SLAMĚNÝ KLOBOUK a volnou adaptaci staroanglické hry Francise Beaumonta a Johna Fletchera NEBE NA ZEMI (1936). V+W sahali patrně po cizím vzoru, když bylo zapotřebí rychle nasadit novinku a když sami ještě rozmýšleli nad svou další vlastní původní hrou..... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hry Osvobozeného divadla 4. Přihlašte se a napište ho.

eraserhead
30.10.2011 3 z 5

Snad proto, že V+W pokukovali přes rameno a "opisovali" od jiných, tyto tři hry postrádají jejich výraznější rukopis, styl a humor. Číst se to dá, ale tu slabší tu silnější pocity zklamání jsou nevyhnutelné. Natolik rád je zase nemám. abych byl schopen to přehlížet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hry Osvobozeného divadla 4 v seznamech

Autoři knihy