Hrůza padá na seržanty přehled

Hrůza padá na seržanty https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84847/hruza-pada-na-serzanty-84847.jpg 4 28 28

Humoristický román, jehož hrdina, chlapec ze zapadlé farmy v Georgii, vypráví o své kariéře u letectva Spojených států. Chlapec ze zapadlé farmy v Georgii vypráví o své kariéře u letectva Spojených států, která je jedinou řadou až absurdně komických situací. Zdrojem všech malérů, do kterých hrdina strhává i své okolí, je jeho naprosto bezelstné a mnohdy naivní chápání skutečnosti, jeho snaha o přátelské a zdvořilé vztahy k okolí. Účinek těchto historek je ještě zvýrazněný stylem - nespisovným, hovorovým, ale o to bezprostřednějším osobním vyprávěním hrdiny.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Naše vojsko

No Time for Sergants

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrůza padá na seržanty. Přihlašte se a napište ho.

Greenfingers
07.06.2021 3 z 5

Místy úsměvný příběh, ne však k populární smíchy. Taková jednohubka, která mě sice pobavila, ale nenadchla.

hanzmb
29.06.2020 4 z 5

Dostat se mi tato kniha do ruky v době jejího 1. vydání u nás, asi by ve mně zanechala mnohonásobně hlubší dojem. Bohužel se tehdy nenašla ani v žádném antikvariátu, které jsem prolézal. Dnes s odstupem doby a po přečtení mnoha podobných knih, které mezitím mohly u nás vyjít, už to je jen takové příjemné zpestření pro deštivé dny. Trochu Hašek, trochu i Heller. Ryana v tom nevidím.

felia
11.03.2019

Tuto knihu jsem si koupil někdy v šedesátých letech a dodnes má pro mě svůj půvab. Hodnotím ji trochu lépe, než Jak jsem vyhrál válku. Připadá mi slušnější a má jemnější humor. Pokud bych měl hodnotit kategorii knih s vojenským humorem, tak tuto knihu řadím na první místo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hrůza padá na seržanty v seznamech

v Právě čtených1x

humor vojenské prostředí