Hrůza přehled

Hrůza https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363508/bmid_hruza-LAn-363508.jpeg 4 48 48

Novela z pera klasika hororového žánru, která v českém překladu vychází poprvé – 100 let od prvního původního vydání. Wales, venkovská krajina malých vesnic a mnoha samot. Záhadná zmizení, záhadná úmrtí, o nichž se nemluví, takže jen málokdo si je dá do souvislostí, aby spatřil celý děsivý obraz. Tísnivá atmosféra doby první světové války, která na zapadlý Wales doléhá především v podobě strachu.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Volvox Globator

The Terror , 1917

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrůza. Přihlašte se a napište ho.

changaj
29.09.2023 3 z 5

Jako horor-příběh je to mírně přitažené za vlasy, jako podobenství a esej to ale určitě stojí za to. Nádherné ilustrace, nicméně text asi neprošel jazykovou korekturou.

Jizi
23.10.2022 3 z 5

Neznámý zabiják se prochází velšským venkovem. Jeho oběti nemají nic společného, výběr se zdá nahodilý, kdesi v dálce zuří boje první světové války a velšským venkovem se prochází smrt...
Pomalejší tempo, zdlouhavé teorie, které dnes ani nikoho nevyděsí a působí absurdněji, než vysvětlení samotné, byť ve své době hrůzný potenciál dozajista měly, a obzvláště ke konci hrubě odfláknutá redakce celkový dojem zanechávají kdesi ve středu škály dojmů.

holomex
07.09.2021 5 z 5

Atmosféra je výjimečná. A navíc krásně provedená kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Člověk se někdy probudí ze svého bláznivého snu tím, že si uvědomí, že uvažuje o nesmyslech.

Prastaří ďábli byli vypuštěni a vystoupili ze stromů a starých kopců, protože zkaženost ovládla svět.

Neblázníme se, protože jsme zvláštní milostí ujištěni, že u konečného odvolacího soudu je veškerá věda lež, a to i nejušlechtilejší vědy ze všech.

Kniha Hrůza v seznamech

v Právě čtených1x