Hromadné psychické jevy přehled

Hromadné psychické jevy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28141/hromadne-psychicke-jevy-28141.jpg 5 4 4

Příspěvek k poznání a pochopení složitého jevu, jakým je hromadné chování. Výklad prezentuje jak teoretické přístupy k chování velkých sociálních souborů (od Gustava le Bona po současnost), tak empirické poznatky typické pro danou oblast (živelné a jiné pohromy a katastrofy, hromadné chování při demonstracích, skupinové chování sekt, psychologie terorismu apod.). ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hromadné psychické jevy. Přihlašte se a napište ho.

jakub2951
10.02.2023

Tato publikace se zabývá složitým tématem, kterým hromadné chování zajisté je. Bude sloužit nejen studentům se zájmem o zmíněnou problematiku, ale i odborníkům ve společenskovědních oborech a pracovníkům veřejné správy. Dílo předkládá ucelený přehled historického vývoje studia hromadných psychických jevů. Nechybí samozřejmě vymezení pojmu hromadné chování, ani situační, psychologické, sociální a další aspekty, které jsou nebo mají potenciál být příčinami rozvoje hromadných psychických jevů. Samozřejmostí je pojednání o sociálních souborech, které vyhledávají příležitosti k hromadným projevům a také část textu věnovaná metodologickým problémům studia hromadného chování. Předloženy jsou i zkušenosti s hromadnými jevy spojenými s živelními pohromami, terorismem a podobně.

Verdel163
13.05.2020 5 z 5

Zvláštní,kolik je kolem nás blaznů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hromadné psychické jevy v seznamech

v Právě čtených1x

Oldřich Mikšík