Ohnivý pták přehled

Ohnivý pták
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378550/ohnivy-ptak-OHz-378550.jpg 4 137 137

Hrad Slains série

< 2. díl

Nicola Marterová se narodila se zvláštní schopností. Když se dotkne předmětu, který někdy v dávné historii hrál důležitou roli, dokáže zahlédnout záblesky minulosti jeho majitele. Návštěvnice Nicoliny galerie s sebou jednou přinese malou vyřezávanou dřevěnou sošku, která v Nicole rozezní celou symfonii podivných vzpomínek. Ví například, že soška představuje ptáka ohniváka, tajemné mytické zvíře z ruských bájí. Ve snaze dozvědět se víc Nicola následuje mladou dívku jménem Anna do minulosti a nechá se zavést na šlechtické dvorky skotských Jakobitů i ruských carů. Tam se skrývá příběh lásky, odvahy a vykoupení.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Firebird , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ohnivý pták. Přihlašte se a napište ho.

Lenynek
14.01.2024 5 z 5

Jako mi připadal předchozí díl jednotvárný, tak mě tento ohromil. Několikrát bylo zmíněno srovnání s madame Erskinovou a tato kniha byla vším, co může potěšit srdce zarytého obdivovatele této autorky.
Z ženského úhlu pohledu musím dodat, že Rob byl pokladem v mužském zástupu literárních postav, jejichž odraz v realitě se dá připodobnit hledání jehly v kupce sena. Snad proto musí psát ženy ženám. :)

petronella1
15.05.2023 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, stejně jako Zimní moře. Hodně zajímavé téma

evineckY
08.02.2023 5 z 5

Moje velká spokojenost . Jak se mi líbil první díl, tak i druhý, snad ještě kapku víc.
Mám moc ráda výpravné romány a tato spisovatelka umí.
Přečtěte i moc zajímavý doslov o postavách.
Za mně doporučuji.

Knižní novinky (12.2. - 25.2.)

12.02.2018

Kniha Ohnivý pták v seznamech