Hostina sviní aneb Kam emigruje Václav Klaus? přehled

Hostina sviní aneb Kam emigruje Václav Klaus? https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255809/mid_hostina-svini-aneb-kam-emigruje-vac-1ad-255809.jpg 2 4 4

V knize Hostina sviní nalezne čtenář množství článků blogového charakteru, moderního publicistického i jiného žánru, které vznikaly v průběhu několika let a byly vydávány na stránkách Reflexu. Údernost, jadrnost, sžíravost a kritičnost článků jsou umocněny právě retrospektivou, která umožňuje čtenáři nahlédnout především na politické spektrum událostí s určitým odstupem a uvědomit si, že každá situace, konflikt či postoj, který byl vůči té dané věci zaujat, má svou dohru. Ovšem nejedná se jen o články se starším datem. V knize čtenář nalezne reflexi i tak současných událostí, jakou byla vůbec první přímá volba prezidenta republiky. Autor Petr Holec, dlouholetý a zkušený redaktor, ke každé výraznější situaci zaujímá své vlastní stanovisko, které má za cíl nás vyprovokovat, ať už k souhlasu nebo nesouhlasu. Rozhodně to není kniha, která by se chtěla podbízet. Naopak, je to kniha, která nás chce vytrhnout z letargie a která nechce ve veřejném prostoru nechávat rezonovat jen poplatné hlasy doby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hostina sviní aneb Kam emigruje Václav Klaus?. Přihlašte se a napište ho.

bábuška
24.11.2017 3 z 5

I když tyto fejetony vycházely v Reflexu cca před třemi roky, báječně jsem se při jejich
četbě pobavila. Vyjmenovávat všechny politiky bývalé i současné, těch by byla dlouhá řada, ovšem lze zjistit, že člověk se tak rychle změnit nedá, natož k lepšímu, když už se k tomu "korýtku" dostane. Je to vlastně zjištění smutné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hostina sviní aneb Kam emigruje Václav Klaus? v seznamech

Petr Holec
česká, 1969
2013  56%Můj život v sametu aneb zrada přichází z Kremlu
2012  53%Best(ie) of Česko
2013  35%Hostina sviní aneb Kam emigruje Václav Klaus?