Horúca planéta přehled

Horúca planéta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516050/bmid_horuca-planeta-7oY-516050.png 5 2 2

Náš niekdajší svet sa stáva skleníkom, ktorý sme si sami vytvorili. Horúce letá, nedostatok vody, úhyn živočíchov, problémy s úrodou, silné búrky. Zmena klímy dnes zasahuje už takmer každého z nás. Bill McGuire vysvetľuje vedecké fakty, ktoré stoja za klimatickou krízou, a načrtáva strohý, ale autentický obraz o tom, v akom svete zostarnú naše deti a v ktorých vyrastú naše vnúčatá, ak teraz nezakročíme. Ešte nie je neskoro, aby sme zvrátili svet, ktorý v dnešných horúčavách, katastrofálnych požiaroch, ničivých záplavách a suchách je ešte len začiatkom toho, čo by mohlo prísť.... celý text

Literatura naučná Věda Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Grada

Hothouse Earth: An Inhabitant’s Guide , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horúca planéta. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Naša planéta sa s postupným časom vyvinula do dokonalej podoby. Aspoň dovtedy, kým na scénu neprišli moderní ľudia.

Ak máme mať nejakú šancu zabrániť tomu, aby sa zlá situácia ešte väčšmi zhoršila, musíme začať výrazne obmedzovať emisie. Nie o desať rokov, ani o päť rokov, ale hneď. Dnes.

Podceňovaním klimatickej hrozby – či už zámerným alebo nie – sa podporuje zdráhavý a opatrný prístup k znižovaniu emisií, ktorý si už nemôžeme dovoliť.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Horúca planéta v seznamech

v dalších seznamech2x