Horniny a minerály: Ohromující svět geologie a drahých kamenů přehled

Horniny a minerály: Ohromující svět geologie a drahých kamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507666/horniny-a-mineraly-ohromujici-svet--uUD-507666.jpg 4 3 3

Ideální první kniha pro malé geology je malým nahlédnutím do úžasně bohatého světa hornin a minerálů. Přijměte pozvání a vydejte se s dětmi na objevnou cestu do neživé přírody plné barev a tvarů mezi horniny a drahé kameny. Kniha obsahuje více než 40 klíčových druhů. Nechybí žula, vápenec, břidlice, mramor, topas, křemen, granát, fluorit, tyrkys a další. Dočtete se o leštění hornin nebo o broušení drahých kamenů. Dozvíte se také o tom, jak si založit a uspořádat vlastní sbírku. Krátké texty jsou doplněny krásnými obrázky a fotografiemi. Obrázkový rejstřík v příloze poskytne rychlý přehled o všech kamenech a horninách. Náhledy jsou krásně barevně sladěny. S upřesněním některých pojmů zase pomůže malý slovníček.... celý text

Pro děti a mládež Přírodní vědy Vzdělávání
Vydáno: , Lingea

My Book of Rocks and Minerals: Things to Find, Collect, and Treasure , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Horniny a minerály: Ohromující svět geologie a drahých kamenů. Přihlašte se a napište ho.

ddkk
17.12.2022 5 z 5

Moc hezká a přehledná knížka pro malé geology a mineralogy. Náš malý nadšenec sbírá šutry všeho druhu od tří let, aktuálně je u vytržení z polodrahokamů a různých barevných minerálů. Tahle knížka se mu bude určitě hodit, aby si věci pořádně ujasnil. Je v ní spousta detailních fotografií, informace o původu i o zpracování vybraných kamínků. A navíc i zajímavosti třeba o rýžování zlata nebo o syntetických drahokamech.

Doporučuji podobně zaměřeným prckům a jejich nadšeným rodičům.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Horniny a minerály: Ohromující svět geologie a drahých kamenů v seznamech

geologie drahokamy minerály, nerosty horniny pro děti od 6 let barevné fotografie zpracování kovů

Devin Dennie
americká