Hora mrtvých přehled

Hora mrtvých
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456002/bmid_hora-mrtvych-Na2-456002.jpg 4 149 149

Tragická smrt devíti ruských vysokoškoláků, která se odehrála roku 1959 na Sibiři na úpatí uralské hory Cholat Sjachyl přezdívané „Hora mrtvých“, se stala jednou z nejzajímavějších a nejděsivějších záhad, jež nebyla nikdy zcela objasněna. Existuje však nespočet teorií, které od té doby nedají mnoha lidem spát. Jedním z nich je i americký spisovatel Corey Smith, který se vydává po stopách expedice odhodlaný nalézt odpovědi a zjistit, kdo nebo co zavraždilo členy Djatlovovy výpravy.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Mountain of the Dead , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hora mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

Ferda43
26.12.2023 5 z 5

Až na ten konec dobrý. Na mě hodně překombinované:)

twigxi
05.11.2023 3 z 5

Až na ten konec se mi to líbilo. Ale jak už tady někdo zmínil, Bates neumí konce. Ty jsou vždycky strašně překombinované.

Atanone
14.09.2023 3 z 5

Pokud nečekáme, že někdo přijde s ohromujícím zlomovým a hlavně fakty podloženým vysvětlením toho, co se tehdy Djatlovově skupině stalo, můžeme se jen dohadovat a přiklánět se k tomu, co se nám osobně zdá nejpřijatelnější. Nebo se bavit fantaziemi autorů, kteří si troufnou ten příběh nějak zpracovat. Schválně píšu "bavit fantaziemi", protože skutečnost je sama o sobě děsivá. To, že tam ti mladí lidé zahynuli, je neoddiskutovatelný fakt. Batesova kniha to hlavně v první části podtrhuje dobovými fotografiemi, které vám ty lidi jen víc přiblíží, aby se v druhé části knihy pořádně odvázal. Když není prokázáno, že se něco nestalo, proč by se to stát nemohlo, ne? Čekala jsem ledacos, od vojenských tajných základen až po zelené mužíčky a místy bojovala s chutí tu knihu odložit, ale když už jsem přežila Batesovy Katakomby, musím uznat, že toto se mi líbilo o něco víc. Na druhou stranu mám pořád před očima tváře těch lidí, o jejichž životě víme málo a o jejich smrti ještě míň

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Kniha Hora mrtvých v seznamech