Honzíkova cesta přehled

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86678/bmid_honzikova-cesta-86678.jpg 4 1839 1839

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Honzíkova cesta. Přihlašte se a napište ho.

Kozel
včera 1 z 5

Honzíkova cesta je taková místní tradice. I já, ročník 89, patřím k těm, kteří ji četli. A patřil jsem k těm, které knížka bavila. Za ty dlouhé roky však zbyl jen název. Nemohu se trochu zbavit dojmu, že je to spíš čtenářský odrazový můstek, než že by zanechala hlubší dojmy. Honzíkova cesta za dědou a babičkou na venkov a tam strávené prázdniny, to je něco, co jsme zažívali a moc dobře znali. Víc nebo míň podle mustru knížky. Dnes to úplně neplatí, řekl bych. A s tím i tahle knížka postupně, pokud už neupadla, upadne do historie české dětské literatury a zmínky v učebnicích. A není to nic špatného; stalo se tak mnohým knihám, na nichž mnoho generací vyrostlo. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, domnívám-li se, že co dělá Honzíkovu cestu v paměti natolik živou, jsou ilustrace Heleny Zmatlíkové. Ty dozajista přežijí obsah.

MartinaCh27
28.04.2024 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla jako mala u babičky. Jako malá jsem ji měla ráda.

Koty7
15.03.2024 5 z 5

Krásná dětská knížka, kterou jsem jako malý zbožňoval. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Honzíkova cesta v seznamech

v Právě čtených8x