Hodina mezi psem a vlkem přehled

Hodina mezi psem a vlkem https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22913/mid_hodina-mezi-psem-a-vlkem-QPl-22913.jpg 3 13 13

Kniha podává působivý portrét dezorientace mladé generace, která hodně žádá, ale ve všednodenním životě zmateně tápe. Vypravěčka se po letech odcizení setkává se svou sestrou Ines, impulzivní malířkou a také alkoholičkou. I když se nechce znovu vrátit do své dřívější role její zachránkyně, je protikladným světem své sestry přitahována. Poté, co se zamiluje do jejího přítele, paradoxně začíná příběh jejich usmíření.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Kniha Zlín

Zwischen Hund und Wolf , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hodina mezi psem a vlkem. Přihlašte se a napište ho.

Péťa Z.
14.05.2022 2 z 5

Mám to dost podobně jako Mairiel. :-) Tohle je knížka nanejvýš k jednomu přečtení.

Mairiel
29.12.2013 3 z 5

Ke knize se váže moje osobní veselá historka o záměně titulu prodavačkou, která rozhodně na prodejně žádného Skácela nemá a tohle je jediná Hodina mezi psem a vlkem, kterou mi může nabídnout. Jinak kniha sestává z neotřelých popisů situací a pocitů, které nevytváří žádný ucelený děj a vlastně ani význam a anotaci tak podle mě psal člověk s docela velkou představivostí a potřebou konkretizace. Pro mě byly vztahy a prožitky hlavní hrdinky nepochopitelné a kvůli zdlouhavým prolínajícím se popisům i jaksi odosobněné. Oceňuji ale obálku, která vystihuje náladu knížky a opakující se motivy plavek, oken a ptáků. (Teď když nad tím přemýšlím, tak v knize může být spousta subtilní symboliky, ale při čtení jsem neměla moc čas tyhle věci odhalovat, protože už jsem se fakt těšila, až začnu číst toho Skácela.)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hodina mezi psem a vlkem v seznamech

Autorovy knížky

Silke Scheuermann