Hledání - 100 let Jedličkova ústavu v Liberci přehled

Hledání - 100 let Jedličkova ústavu v Liberci
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408349/bmid_hledani-100-let-jedlickova-ustavu-v-j69-408349.jpg 4 3 3

Kniha zobrazuje historii Jedličkova ústavu v Liberci. Péči o postižené děti začínali v Liberci (tehdy Reichenberg) už v roce 1904 Němci. Ústav se již tehdy postupně začal starat nejen o léčbu, ale též o vzdělávání postižených dětí. V prvním díle se hovoří o německé éře zařízení, v druhém pak o éře české od roku 1945. Třetí díl zahrnuje osobní příběhy dětí, maminek, vychovatelek kolem roku 1995 až 2005. Autor připravil textovou část knihy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hledání - 100 let Jedličkova ústavu v Liberci. Přihlašte se a napište ho.

Žujous
18.09.2022 4 z 5

Historie Jedličkova ústavu v Liberci. Kdo krom Liberecka ví, že krom pražské Jedličkárny je tu i ta liberecká? A že ji, tehdy pod jiným jménem, vybudovali za Rakouska-Uherska čeští němci? Jméno Jedličkův ústav získal německý ústav až po 2. válce. Historie je doplněná postoji a příběhy maminek a vyhcovatelek postižených dětí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hledání - 100 let Jedličkova ústavu v Liberci v seznamech