Hledal jsem Alláha, našel Ježíše přehled

Hledal jsem Alláha, našel Ježíše
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358004/bmid_hledal-jsem-allaha-nasel-jezise-2L9-358004.jpg 4 10 10

Nabeel Qureshi v knize popisuje svou dramatickou cestu od islámu ke křesťanství – cestu, na které nechybělo usilovné hledání pravdy, přátelství ani nadpřirozené sny. Qureshi poskytuje důvěrný vhled do harmonické muslimské domácnosti a vypravuje, jak se zamiloval do islámu – než téměř proti své vůli objevil důkazy, které obrátily jeho život zcela jiným směrem. Vnitřní zápas, jehož jsme v knize svědky, míří až k samé podstatě existence. Je to zápas, ve kterém dává Qureshi všanc vše, na čem mu v životě opravdu záleží. Hledal jsem Alláha, našel Ježíše je poutavá a myšlenkově bohatá kniha vyprávějící silný příběh o střetu mezi islámem a křesťanstvím v srdci jednoho muže – a o pokoji, který nakonec v Ježíši našel. Nabeel Qureshi začal studovat Bibli jen proto, aby ji mohl zpochybnit, ale stalo se něco neuvěřitelného a on nakonec poznal Ježíše... Jsem si naprosto jistý, že i vás povzbudí a vyzve k hlubokému zamyšlení. – Ravi Zacharias, autor a řečník Nabeel Qureshi mistrně hájí evangelium a zároveň vykresluje nádherný obrázek muslimských rodin a jejich dědictví... Knihu všem upřímně doporučuji k přečtení. Nakrmí vaše srdce i mysl. – Josh D. McDowell, autor a řečník Qureshiho příběh je svěží, působivý, velmi poučný a místy srdcervoucí – a je lepší než tisíc učebnic. – Os Guiness, autor a sociální kritik... celý text

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Rosa books

Seeking Allah, Finding Jesus: A Devout Muslim Encounters Christianity , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hledal jsem Alláha, našel Ježíše. Přihlašte se a napište ho.

kacaabba
02.06.2021 5 z 5

Myslím, že vše potřebné o knize je popsáno výše. Jen bych dodal, že přerod muslima v křesťana byl o dosti dlouhé době a hlavně je to popis přerodu "západního" muslima. Jak sám autor upozorňuje, mezi muslimy na Západě a Východě může být ve vnímání a posuzování světa, a tedy i Mohameda a Koránu, propastný rozdíl. I přesto, že princip cti a hanby je obecně platný v muslimském světě. V Evropě, ve vztahu k uprchlíkům, jsme tedy v poněkud odlišné situaci; k nám spíše přijdou ti východní muslimové.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hledal jsem Alláha, našel Ježíše v seznamech

křesťanství islám