Hlavní třída přehled

Hlavní třída https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74588/hlavni-trida-74588.jpg 4 43 43

Autor předkládá příběhem Carol Milfordové studii o frustraci nadějného a iniciativního jedince maloměšťáctvím. Revolta Carol končí kompromisem a s nadějí, že se snad ovzduší vyčistí.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Main Street , 1920

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hlavní třída. Přihlašte se a napište ho.

Medicka19
26.12.2022 4 z 5

Četla jsem tuto knihu strašně dávno....v šestnácti letech ...

Nyní jsem na ni narazila znovu, prolistovala, vzpomněla si na tu hlubokou, klidnou a hluboce psychologickou knihu. Je málo knih co s člověkem putují životem, tato je jedna z nich

Hanka_Bohmova
26.07.2022 4 z 5

Moc se mi líbí, že Carol není jednoduše zářivá hrdinka. Její život připomíná spíš trochu chaotický, vlastními chybami zatížený (ale ne zdiskreditovaný!) průzkum bojem než velkolepé či velkolepě tragické tažení proti malosti. Není to sice moc slavné, ale vnitřní věrnost a určitý růst jí nelze upřít a fakt jsem byla během čtení ráda, že jí konec nechystá Ira Levin :o)

Pebra
14.06.2022 5 z 5

Nakonec... i když si hlavní hrdinka neustále stěžovala, tak se mi zdá, že se v tom městečku dělo oproti dnešku dost věcí, vždyť se ti lidé věčně setkávali a cosi podnikali. :) Dnes je situace mnohem horší. Konzumní společnost vyšplhala na nejvyšší přímky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hlavní třída v seznamech

v dalších seznamech4x