Hlavní bojový tank T–62 : 1965-2005 přehled

Hlavní bojový tank T–62 : 1965-2005 https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114678/hlavni-bojovy-tank-t-62-114678.jpg 5 4 4

Tato knížka představuje první komplexně zpracovaný materiál o historii bojového tanku T-62 v češtině. Zabývá se procesem vývoje tohoto tanku a jeho technickými stránkami, jak dokládá velké množství fotografií a barevných kreseb. Autor podrobně popisuje i jeho bojové nasazení od Sinajské pouště až po drsný terén Afghánistánu a velice živě líčí také zákulisí jeho vzniku. Tank T-62 byl totiž klasickým příkladem kombinace politických zásahů z Kremlu a ambicí mladého závodu na výrobu tanků v průmyslovém zázemí, který se chtěl v očích Kremlu etablovat jako legitimní hráč. Tank se hodně se vyvážel, zúčastnil se válek na straně Egypta a Sýrie. I když je ve srovnání s nejmodernějšími hlavními bojovými tanky už zastaralý, stále budí respekt, a proto zůstane ve výzbroji patrně ještě mnoho let.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Grada

T-62 Main Battle Tank 1965-2005 (New Vanguard) , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hlavní bojový tank T–62 : 1965-2005. Přihlašte se a napište ho.

Perseus
08.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavá knížečka o ne tak známém typu sovětského tanku. Detailně popisuje vznik, konstrukci, bojové nasazení, průběžné modernizace atd. Samozřejmostí je bohatá obrazová příloha.
Určitě mohu doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hlavní bojový tank T–62 : 1965-2005 v seznamech

v dalších seznamech1x