Hirošima přehled

Hirošima https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304649/mid_hirosima-A3W-304649.jpg 4 67 67

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hirošima. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
19.05.2023 5 z 5

Velmi kvalitní kniha.

lukaskmn1
22.12.2022 5 z 5

Geniální.

ZÓNA
14.06.2021 3 z 5

Pana Hrubína jsem měl doposud spojeného se Špalíčkem veršů a pohádek, s časopisem Mateřídouška a Romancí pro křídlovku.
Již název jeho válečné sbírky napovídá o jinakosti veršů, než které od něho znám.
Básně jsou nemelodické, přesto poutavé a tíživě znepokojující. Některé klenoty jako jsou Z ULICE, NOSIČ UHLÍ, NEKONEČNÁ NIT, či destruktivní UMÍRAJÍCÍ, zaslouží naprosté absolutorium. Oplývají mocí slov, která přecházejí ve smutek, až čiré zoufalství a přitom popisují život, který není zlý, ani špatný. Jen drsný a chudý.
Ne všechny básně mi byly příjemné a srozumitelné. Ale za zmiňovaných pár básní a ještě několik dalších k tomu, přijal jsem Františka Hrubína za excelentního českého virtuosa, který ovládal svůj obor v širokém rozsahu a nesobecky působil v mnoha odvětvích literatury.
Nepopulární sbírka HIROŠIMA vám nabídne zákoutí mistrova smutku a zároveň utěší, protože bolest nemůže být nekonečná...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hirošima v seznamech

v dalších seznamech3x