Hirošima přehled

Hirošima https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204473/mid_hirosima-tZ9-204473.jpg 4 77 77

Popis počas a po zhodení atómovej bomby na japonské mesto Hirošima 6. augusta 1954 tak, ako ich zaznamenal John Hersey vo svojich článkoch pre časopisy New Yorker a Life.

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , Smena

Hiroshima , 1946

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hirošima. Přihlašte se a napište ho.

kurama45
24.04.2024 3 z 5

Úsečné a bez pátosu spracované reportážne príbehy bežných Japoncov počas atómového bombardovania ma zasiahli viac, ako Oppenheimer v celej jeho americkej kráse. Odporúčam animovaný film Kono Sekai no Katasumi ni, aj seriálovú verziu z r. 2018.

monushka
03.03.2022 4 z 5

Silné příběhy, které však nejsou zpracovány nijak světoborně. Což byl dle mého názoru autorův záměr, neboť chtěl popsat osudný den očima normálních lidí.

vladka321
19.09.2021 5 z 5

Kniha, která se mi NE zrovna dobře četla. Vypovídající hodnota pro mne obrovská. Sice chaotický začátek. Celkem významně popsán samotný výbuch, prvotní ničivá zjištění, nevědomost i obrovská tragédie, která snad nejde dostatečně nikdy vylíčit. Hodně mě zarazil přístup samotného „Japonska“ k přeživším lidem tzv. hibakušům. Ovšem to lze přičítat době a opravdu zvláštní mentalitě a chápání života jako takového tehdejšími představiteli, ale i lidmi. Další líčení událostí jednotlivých vybraných postav je opravdu spíše reportážní formou. Myslím si však, že o to větší dopad na mě kniha měla. Díky formě se tak kniha stává tak trochu dokumentární záležitostí a faktické poznámky o to více přidávají na dramatičnosti a nutí člověka k zamyšlení - " je lidstvo opravdu dostatečně poučeno?!!"

Knižní novinky (31. týden)

01.08.2021

Kniha Hirošima v seznamech