Herkules a strašidla přehled

Herkules a strašidla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278411/bmid_herkules-a-strasidla-Hxe-278411.jpg 4 39 39

Rozmazlený pražský kocour Herkules se se svou mladou paní a jejím mužem přestěhují do starého statku za vesnicí, kde se mu ani trochu nelíbí. V zarostlé zahradě se seznámí s toulavou kočkou Komtesou a vyslechne si její vyprávění o kočičích strašidlech, která se v jeho novém domově ukrývají. Zpočátku se zdráhá jejím varováním uvěřit, ale brzy se přesvědčí, že Komtesa mluví pravdu. Kočičí duchové působí obyvatelům domu velké škody a vinu vždycky svalí na Herkula. Rozzlobený kocour se strašidlům rozhodne postavit.. Knížka je určena zejména dětem mladšího školního věku.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Herkules a strašidla. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
04.10.2022 4 z 5

Nějak se nedokážu rozhoupat, jestli jsem z knížky nadšený, nebo šokovaný. Obsahuje totiž docela brutální scény, kdy se mojí dceři bude o useknutém ocasu zdát snad ještě týden. Taky se mi nelíbily občasné překombinované věty, děti se v nich musí ztrácet. Ale jinak šlo o slušně atmosférickou dětskou knihu s příjemně nesympatickým hlavním hrdinou.

Aknel26
27.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Co měl doprčic znamenat ten konec?!?!?!
Celá knížka byla fajn - kocourovy sarkastické poznámky, sympatičtí lidští i kocouří hrdinové, náznaky tajemna, líbily se nám i veršované vzkazy na konci kapitol. Ale závěr všechno zkazil. Opravdu bylo nutné v knížce pro děti zmiňovat useknutý ocásek, utržené ucho a okamžitý odjezd do blázince? Jako by nebyla dost děsivá samotná představa kočiček, které ta mrcha nechala po smrti majitelky napospas! Kočičí vendeta by byla působivá i bez těch detailů.

markulina711
15.04.2022 3 z 5

Rozjíždělo se to slibně,ale potenciál autorka promrhala. Konec byl jako ušitý narychlo na koleně. Jako kdyby měla v plánu určitý počet stran a horko těžko se do toho snažila vejít. Škoda. Ilustrace jsou parádní. Děti zaujala i básnička na konci každé kapitoly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Herkules a strašidla v seznamech

v Právě čtených2x