Záhada Modrého vlaku přehled

Záhada Modrého vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288222/mid_zahada-modreho-vlaku-9C7-288222.jpg 4 501 501

Hercule Poirot série

Skvelý detektívny príbeh z roku 1928. Keď sa prepychový Modrý vlak blíži k Nice, sprievodca nájde v lôžkovom vozni mŕtvu Ruth Ketteringovú. Páchateľ unikol a z kupé zmizli vzácne rubíny. Vyšetrovania sa ujíma Hercule Poirot, ktorý zhodou okolností cestuje tým istým vlakom na Francúzsku riviéru. Hlavným podozrivým sa stáva manžel obete Derek Kettering, ktorý je známy svojou slabosťou pre atraktívne dámy. Nebol by to však Poirot, keby sa uspokojil s jednoduchými riešeniami, čo sa mu ponúkajú. Tak ako Modrý vlak uháňajúci k cieľu, aj slávny detektív neúnavne sleduje svoju cestu. Je na nej zopár ostrých zákrut a prekvapivých zvratov, no svojrázny Belgičan ani tentoraz neostane nič dlžný svojej povesti génia...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Mystery of the Bue Train , 1928

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada Modrého vlaku. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
19.02.2024 4 z 5

Tenhle Agathin příběh mi příliš nesedl. Ani v knižním, ani ve filmovém zpracování. Ale i tak se čte dobře a ani zápletka není špatná.

Booky84
12.02.2024 5 z 5

Skvělá detektivka s jedinečným Herculem Poirotem = sázka na jistotu. Děj se mi líbil a pěkně se mi kniha četla. Opět nečekané rozuzlení, na které se vždy moc těším a užívám si, jak vše zapadne na své místo.

janina66
10.12.2023 4 z 5

Opět skvěle propracovaná klasická detektivka se spoustou postav. Zajímavé rozuzlení, nečekané.

Knižní novinky (49. týden)

05.12.2021

Kniha Záhada Modrého vlaku v seznamech