Vražda v Orient exprese přehled

Vražda v Orient exprese https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356672/bmid_vrazda-v-orient-exprese-5nd-356672.jpeg 5 2665 2665

Hercule Poirot série

Jedna z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie vychádza v 2. vydaní zároveň s premiérou nového rovnomenného filmu. Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď uprostred noci vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli v kupé dobodaného na smrť. Vyšetrovanie zložitého prípadu s množstvom podozrivých sa pre slávneho detektíva zmení na preteky s časom – za každú cenu musí odhaliť vraha, skôr než udrie znova…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Murder on the Orient Express , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda v Orient exprese. Přihlašte se a napište ho.

zdenek3042
12.05.2024 5 z 5

Klasické dílo detektivního žánru, výborná zápletka, kde HP musí napnout všechny své schopnosti k vyřešení případu. Pokud neznáte z TV, pak se to bude číst ještě lépe.

Profesorskey
07.05.2024 4 z 5

Ve svých třiceti letech jsem se rozhodl dočítat "povinnou literaturu", kterou jsem na základce a střední ošulil. Po čtyřech letech od rozhodnutí se mi do ruky dostala tato kriminálka a musím říct, že mě mile překvapila. Určitě stojí za přečtení, a to tvrdím i přes to, že je pro mě Poirot vrcholně nesympatickým individuem, v čemž mě utvrdilo i toto dílo. Já sám bych ještě uvítal, kdyby některé francouzské fráze měly pod čarou fonetickou výslovnost a překlad.

Ale, pokud hledáte knížku z povinné literatury, která není "babičkózně" trapná, sáhněte po této knize. Neprohloupíte. Je supr.

pepa4081
24.04.2024 5 z 5

Skvělý Hercule Poirot. Klasika.
Nanejvýš uspokojivé.

Pokud se ještě setkáme, Aristokrat a další knižní novinky (49. týden)

04.12.2022

64 knižních novinek (9. - 23. října)

09.10.2017

Chcete-li dostat králíka, pustíte do nory fretku. A králík, je-li tam, utíká.

Kniha Vražda v Orient exprese v seznamech

v Právě čtených25x