Heraldika - úvod do světa erbů přehled

Heraldika - úvod do světa erbů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244991/heraldika-uvod-do-sveta-erbu-UX4-244991.png 4 5 5

Heraldika zaujímá v kultuře křesťanských zemí význačné místo, protože erby vyjadřují svým způsobem tradici a dějiny. S erby se neustále setkávame jako s typickými znaky a rozlišovacími pomůckami rodů, měst, oblastí i států. Měli bychom se proto snažit poznat blíže heraldiku a význam erbů. Tato publikace nám to srozumitelným způsobem umožní. Heraldika má vlasní přesná pravidla a způsoby rozlišování, není to, ale žádná tajná nauka. Erby jsou rozlišovací znaky, které nám umožňujií pomocí nezaměnitelných obrazových symbolů zřetelně rozlišit jednotlivé významné osobnosti, rody, spolky, stav a rozrůstaní rodů. Ve společnosti, kde většina lidí neuměla číst a psát, znali i obyčejní poddaní erby svého rodu, svého pána nebo panovníka. Erby sloužili k označení hodnosti, přestiže a majetku, pro vzdělance byla řeč erbů samozřejmostí. Současný zájem o erby není náhodný. Máme rádi pestré barvy a jasné symboly, obrázek je často důležitější než písmo a text. Znaky továren, firemní označení, symboly a odznaky spolků jsou v podstatě určitým druhem erbu. Tato kniha je jednou z nejlepších na našem trhu, která vás seznámí s významem a způsobem chápaní erbů a znaků.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Blesk

Heraldik , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heraldika - úvod do světa erbů. Přihlašte se a napište ho.

Arcticus
25.07.2022 3 z 5

Odporučil by som skôr ako doplnkovú literatúru. Očakával som detailnejšie informácie, možno nejakú tú zaujímavosť, no text je skôr veľmi stručný a obmedzený na základné fakty.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Heraldika - úvod do světa erbů v seznamech

erby, znaky, heraldika