Helsinský efekt - mezinárodní zásady, lidská práva a zánik komunismu přehled

Helsinský efekt - mezinárodní zásady, lidská práva a zánik komunismu
https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64746/helsinsky-efekt-mezinarodni-zasady-lidska-prava-a-zanik-komunismu-64746.jpg 4 2 2

Kniha Helsinský efekt Daniela Thomase je jako celek velmi srozumitelná, napsaná s hlubokou znalostí věcí a rozhledem po celém komplexu helsinské problematiky. Přehledně, ale současně všestranně osvětluje cestu, na jejímž konci byl Závěrečný akt, jemuž vévodila "Deklarace principů, jimiž se řídí vztahy mezi zúčastněnými státy". Kniha velmi přesně pojmenovává onen přelom v dějinách mezinárodní diplomacie, který představovaly Helsinky tím, že učinily záležitosti vnitřního uspořádání států, které se do té doby těšily výsadě nevměšování, legitimním diplomatickým tématem.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Academia

The Helsinki Effect: International Norms, Human Rights, and the Demise of Communism , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Helsinský efekt - mezinárodní zásady, lidská práva a zánik komunismu. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Helsinský efekt - mezinárodní zásady, lidská práva a zánik komunismu v seznamech

v Právě čtených1x

Autorovy knížky