Hedvábnou stezkou přehled

Hedvábnou stezkou https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305716/mid_hedvabnou-stezkou-OZl-305716.jpg 4 23 23

Pojďte s námi sledovat stopy dávných karavan až do Střední Asie, do samého srdce Hedvábné stezky. Tady stávala velkolepá města, na jejichž vyhlášených bazarech se prodávalo a překládalo zboží putující z nejrůznějších koutů Asie do Arábie a Evropy. Nalejte si šálek dobrého čaje a začtěte se do vyprávění o pohnutých osudech tamních lidí, nechejte se okouzlit barvitostí a rozmanitostí místních kultur, seznamte se s paradoxy středoasijských dějin i politiky v příbězích psaných s humorem a nadhledem. Pobavte se veselými i napínavými příhodami, které jsme během dvou let strávených ve Střední Asii nasbírali... .... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hedvábnou stezkou. Přihlašte se a napište ho.

Vydra57
16.07.2023 4 z 5

Zajímavé čtení pro všechny, kdo sami rádi cestují a zajímaji sebo cizí země a jejich kultury. Tohle cestování střední Asii mi přišlo takové lidské a živelné. Všehochuť. Velmi mi to vyhovovalo, autorku jsem obdivovala, ze měla tolik odvahy a síly tohle zvladnout a ještě s dobrou náladou.
Některé kapitoly mi přišly trochu useknuté- čekala jsem další děj a ejhle nová kapitola o něčem jiném.

Luluhappy
17.04.2023 4 z 5

Bylo to velmi poučné, ale místy trochu zdlouhavé popisy a musím uznat, že jsem knížku četla dlouho.
Jak už tu někdo psal, taky se mi zdá, že Lucie popisuje jejich způsob cestování jako ten nejlepší a kritizuje ty ostatní.

shu lien
07.01.2022

Cestopis je zajímavý především kvůli příběhům a fotografiím běžných obyvatel .Trochu mi vadila kritika a
moralizování jediné správné turistiky, která má nejlepší pojem o tom jak se má jednat s místními úředníky, lidmi ,dětmi a kdokoli má jiný pohled je špatný cestovatel.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hedvábnou stezkou v seznamech

v Právě čtených2x