Hanka a Milena přehled

Hanka a Milena https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130221/hanka-a-milena-UIt-130221.jpg 3 5 5

Dvě mladé dívky rozdílných povah i výchovy svede dohromady láska osamocených rodičů, kteří byli přáteli již za studentských let. Mileně zemřela maminka a žije s otcem, Hanka má jen matku. Podaří se jim spolu s dospělými vytvořit novou šťastnou rodinu? Všichni, kteří podobnou situaci prožili, vědí, jak je to těžké a někdy zdánlivě nemožné...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hanka a Milena. Přihlašte se a napište ho.

mataaskorice
02.09.2021 3 z 5

40% před mým hodnocením... Tak strašné čtení to zas nebylo :-) Jazyk je tedy poněkud archaický, podle formální stránky textu bych usuzovala, že jde o knížku cca z šedesátých let. Postavy dcer Mileny a Hanky jsou vykresleny dost černobíle, ale to mi až tak nevadí. Holky mají takové povahy a o tom ta kniha je. Dost možná se na světě vážně najde tak otřesný, rozmazlený a sebestředný člověk jako je Milena. Spíš mi přijde, že dívky konce dvacátého a začátku jedenadvacátého století ocení úplně jinou tématiku čtiva. Téma sbližování dvou rodičů bez partnera je tu pojato vážně dost staromódně, nicméně ani tohle mi nijak extra nevadí. Jako čtenář ve věku rodičů z knihy a jako rodič dcery ve věku hrdinek strávím text asi mnohem přirozeněji než adolescent. Nejde úplně o kdoví jakou literaturu, ale čtení mě bavilo rozhodně víc než na 40%.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hanka a Milena v seznamech

Lída Merlínová (p)