Hanina hviezda přehled

Hanina hviezda https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454606/bmid_hanina-hviezda-tb9-454606.jpg 4 74 74

Sotva dospelá Hana sa po vojne vracia z Osvienčimu domov na Oravu. V Dolnom Kubíne však nie je vítaná. Rodičovský byt arizovala mladá žena, s ktorou sa poznala už v predvojnových časoch. V treskúcich mrazoch sa Hana túla medzi synagógou a evanjelickým kosto-lom. Dolnokubínčania akoby ju nevideli. Niektorí sa boja židovke čo i len prihovorí iní ju otvorene nenávidia. Vôňa medovníkov. Ľudia chystajú prvé povojnové Vianoce... ...zdá sa, že šťastné a veselé nebudú pre všetkých.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hanina hviezda. Přihlašte se a napište ho.

ještěrka38
23.08.2023 5 z 5

Krásně napsáno, leč hrozný, smutný příběh, i když s dobrým koncem. Je mi líto všech lidí, kteří si tímto prošli a mám k nim obrovský respekt a úctu.

Gejitka
13.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se odehrává před, během a po II. světové válce na Slovensku, blízko polských hranic v městečku Dolný Kubín, odkud jsou židé deportováni do koncentračního tábora v Polsku. Po válce se "domů" vrátí jediná přeživší, mladá dívka Hana a dále sledujeme její osud. Rozebírána je zde tzv. arizace - vyvlastnění majetku židů za války a poté také politická situace po válce. Kniha končí v roce 2020, kdy Hana jako již 92letá stařenka vypráví televizní reportérce svůj život, osud.
Kniha se mi líbila, hezky se četla, ale na to, abych dala pět hvězdiček, mi v příběhu něco chybělo. Proto čtyři hvězdy.

rumund
16.01.2023 4 z 5

Román od židovce Haně, která se po válce, vrátila z koncentračního tábora domů na Oravu. Pěkná kniha a krásně plynule se četla. Doba byla zlá i po válce ...

Knižní novinky (44. týden)

25.10.2020

Kniha Hanina hviezda v seznamech