Hanče přehled

Hanče https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281296/bmid_hance-FvK-281296.jpg 4 24 24

Jádrem povídky je láska chodského chlapce Vodry k půvabné Hančí, láska, jejímž prostřednictvím Baar osvětluje společenskou situaci české vesnice na počátku 19. století.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hanče. Přihlašte se a napište ho.

Pebra
08.09.2021 5 z 5

Kluci, co bojovali (nejen) v napoleonských válkách, byli nesmírně stateční. Masakrování nevinných mladíků je zvěrstvo. Všichni někde nechávali matky, zamilované holky... a práci. Není špatné porovnat knihy, které se toho tématu týkají, například já jsem shodou okolností narazila na dětskou knížku Tonek z Napoleonovy armády od holandského autora Fabricia. (miluju dětské knihy a čtu je nejen z nostalgie nad uprchlým dětstvím). Odvaha lidem v devatenáctém století nechyběla, obdivuju je.

jankor
25.06.2020 5 z 5

Krásné čtení....fandíte zamilovaným a tajně doufáte, že přece jen dojde na happy end....dál nechci prozrazovat :), Ale nikde se tu nemluví o druhé povídce Pro kravičku. Podle mě je to ještě silnější příběh, musíte smeknout klobouk před tou nekonečnou dřinou a před sny a touhami obyčejných venkovských lidí, rozhodně dát přečíst dětem...obávám se, že si to ani neumí představit, jak se dřív žilo. A taky krásná čeština.

hanicka258
06.03.2013

Velice dojemný příběh, který jsem i obrečela. Autor si s příběhem docela pohrál, rozuzlení na konci mě moc potěšilo. I přes Hančinu hrdost jsem ji i Vondru měla ráda a dokonce, ačkoli bych čekala, že tomu, kdo je rozdělil, nebudu přát nic dobrého, jsem i Hančinu manželovi fandila a přála si, aby se usmířili a měli se rádi. I reakce Vondrovy maminky byla moc vstřícná, což chválím. Knihu celkově můžu doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hanče v seznamech

v dalších seznamech1x