Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? přehled

Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27895/hadanky-nasi-minulosti-kam-odesli-keltove-27895.jpg 4 47 47

Hádanky naší minulosti série

V naší minulosti je mnoho nejasných míst, která tzv. záhadology inspirují k různým "tajným" dějinám. Běh světa však neovlivňovaly tajná bratrstva či nadpřirozené síly: rozhodující úloha připadla člověku s jeho dobrými i špatnými vlastnostmi. On uměl povznést svého ducha ke hvězdám, ale také sám sebe učinit nejničivější silou. Právě o tom je tato kniha. Čtenáři chce poskytnout dostatek údajů, aby se pokusil sám najít odpověď. Někdy chodíme po místech, kudy dějiny doslova "kráčely", a nevíme o tom; i proto nám občas připadají vzdálené a nezajímavé. Hádanky budou návodem k bližšímu poznání vašeho okolí i typem na zajímavé výlety. Možná právě tak některé z lákavých tajemství odhalíte... ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové?. Přihlašte se a napište ho.

Víla
03.06.2023 5 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Poutavě podané a žádný upjatý názor, že tak to nezbytně "muselo být", naopak navádí k přemýšlení. Autor je historik a čerpal z mnoha zdrojů, takže logicky nemohl dogmaticky vsadit na jediný. Calá tato série ode mě dostala plný počet bodů.

ddkk
04.11.2020 3 z 5

Není to špatné čtení. Jen mi to připomíná kompilaci ze spousty zdrojů, naštěstí, jak se zdá, seriózních a ověřených. Není to vědecká publikace, tudíž citace chybí. Stejně by jich muselo být neúměrně mnoho...

Přesto, že mnohé kapitoly jsou trochu nepřehledným výčtem údajů - jmen, událostí, dat, je to kniha, která dokáže stručně shrnout historické informace, týkající se našeho území. Moc se mi líbila kapitola věnována podivuhodným událostem v Býčí skále v Moravském krasu a taky kapitola o tom, kdo a jací byli Germáni.

Johana
27.09.2020 2 z 5

Kniha mne zklamala, jedná se o směs statí o mnoha námětech, kde autor víceméně sebral nejrůznější poznatky - ale není moc jasné, jak jsou tyto poznatky opravdu podložené, či ne - a celkem vždy uzavírá kapitolu, že si o tom máme myslet, co chceme. Jelikož kniha má malinké písmo, takže se mi četla špatně - jedno se sešlo s druhým a odložila jsem ji nedočtenou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hádanky naší minulosti 1, Kam odešli Keltové? v seznamech

v Právě čtených1x