Habsburské císařovny přehled

Habsburské císařovny https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400904/bmid_habsburske-cisarovny-Qtf-400904.jpg 4 22 22

Za každým úspěšným mužem stojí silná žena. Moudrý výrok, který výstižně charakterizuje i život mnoha habsburských císařoven. Tyto ženy totiž byly více než jen matky císařského potomstva nebo středem dvorského života. V roli poradkyní svých mužů zasahovaly do politiky a ovlivňovaly společenské i náboženské otázky. Sigrid-Maria Größingová, expertka na Habsburky, nechává tyto ženy vystoupit ze stínu jejich císařských manželů. Odhaluje přitom nejedno tajemství a pohnuté osudy císařoven, z nichž mnohé očekával jen krátký a tragický život.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Habsburgs Kaiserinnen: Rätsel und Schicksale der geheimen Herrscherinnen , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Habsburské císařovny. Přihlašte se a napište ho.

Elea
09.11.2023 2 z 5

Velmi stručně a nesmírně zjednodušeně popsané životy císařoven. Autorka jen shrnula všeobecně známé údaje.

kopeceli
13.02.2023 4 z 5

Nezáviděníhodné životy. Lépe je být obyčejná a žít v jednadvacátém století.
Kniha se mi četla dobře, byla zajímavá, kapitoly se mi nezdály zbytečně rozvleklé, o manželkách císařů jsem se dozvěděla tak akorát, abych to unesla v hlavě. Kapka hořkosti v textu plně odpovídá době a osudům dotčených žen.

JFK117
20.08.2022 3 z 5

Osudy dvaceti osmy žen od 17. do 20.století. Jen pár z nich dokázalo vzít život do svých rukou a žít podle vlastních představ. Ostatní byly loutkami ostatních a kromě reprodukce neměly jejich životy téměř žádný smysl. Jen nevím, proč má kniha podtitul Osudy tajných panovnic. Asi to dobře vypadá na obálce.

Knižní novinky (10. týden)

03.03.2019

Kniha Habsburské císařovny v seznamech